Lesley has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Belushi

Belushi

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
10 Things We Should Do Before We Break Up

10 Things We Should Do Before We Break Up

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Beans

Beans

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Honeymood

Honeymood

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Listen

Listen

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
29
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Edit this entry  
28
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Words

Last Words

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
I WeirDO

I WeirDO

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★½
Edit this entry  
08
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Edit this entry  
01
Force of Habit

Force of Habit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Holler

Holler

2020
×
★★★½
Edit this entry