Liam has logged 32 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hancock

Hancock

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Troy

Troy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gasman

Gasman

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Limp Bizkit - Live at Woodstock '99

Limp Bizkit - Live at Woodstock '99

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry