Sort by

Liam has logged 38 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prison Heat

Prison Heat

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dog

Dog

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil to Pay

The Devil to Pay

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iceman

Iceman

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Monsters

Monsters

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Curve

Curve

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bull

Bull

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Delirium

Delirium

1979
×
★★
Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over Her Dead Body

Over Her Dead Body

2008
×
★★
Read the review Edit this entry