Lnaz has logged 65 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her Blue Sky

Her Blue Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Samsara

Samsara

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oasis

Oasis

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hello World

Hello World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Resort

Last Resort

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Distance

Distance

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry