RSS feed for lnputtamchetty
  • Power Star

  • Nirontor

    ★★★½

  • Madha

    ½

  • Anukunnadhi Okkati Aynadhi Okkati

    ½

  • Palasa 1978

    ★★½

  • O Pitta Katha

  • HIT: The First Case

    ★★★

  • Vasantha Kalam

  • Sraboner Dhara

    ★★★

  • Dia

    ★★★★½

  • Jaanu

    ★★★★

  • Entha Manchivaadavuraa

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★½

  • Sarileru Neekevvaru

    ★★

  • Avane Srimannarayana

    ★★½

  • Mathu Vadalara

    ★★★½

  • Prati Roju Pandage

    ★★

  • Venky Mama

    ½

  • Amma Rajyam Lo Kadapa Biddalu

  • Mis(s) Match

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Raja Vaaru Rani Gaaru

    ★★★

  • George Reddy

    ★★★

  • Tenali Ramakrishna BA.BL

  • Kedara

    ★★★★

  • Kaithi

    ★★★★½

  • Bigil

    ★★★½

  • Raju Gari Gadhi 3

    ½

  • Operation Gold Fish

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Evvarikee Cheppoddu

    ★★★

  • Gumnaami

    ★★★★

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★½

  • Gaddalakonda Ganesh

    ★½

  • Nani's Gang Leader

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Saaho

    ★★½

  • Mission Mangal

    ★★★

  • Evaru

    ★★

  • Manmadhudu 2

    ★½

  • Rajdooth

    ½

  • Oh! Baby

    ★★

  • Burra Katha

    ½

  • Kalki

    ½

  • Brochevarevaru Ra

    ★★★

  • 1st Rank Raju

    ½

  • Mallesham

    ★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • NGK

    ★★★½

  • Sita

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • The Unknown Saint

    ★★½

  • 100

    ★★★

  • Maharshi

    ★★★

  • Jersey

    ★★★★

  • Chitralahari

    ★★½

  • Vinci Da

    ★★★★

  • Falaknuma Das

    ★★★

  • Basu Poribar

    ★★★½

  • Majili

    ★★

  • Lakshmi's NTR

  • Arjun Suravaram

    ★½

  • Super Deluxe

    ★★★★

  • Airaa

    ★★★½

  • N.T.R: Mahanayakudu

    ★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★★

  • N.T.R: Mahanayakudu

    ★★

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★