Sort by

Chan💜 has logged 44 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Billy Star

Billy Star

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rabbits

Rabbits

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read prior review Edit this entry  
17
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
16
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
07
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Edit this entry