Sort by

Andrés has logged 630 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Curve

Curve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Maelström

Maelström

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Louise

Louise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

1949
×
★★★
Edit this entry  
22
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★½
Edit this entry  
21
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry  
16
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue

Blue

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry