Sort by

Andrés has logged 64 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Directed by Andrei Tarkovsky

Directed by Andrei Tarkovsky

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cenote

Cenote

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Max Richter's Sleep

Max Richter's Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Edit this entry  
25
South

South

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★½
Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
About Us

About Us

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hands of Orlac

The Hands of Orlac

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Edit this entry  
15
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nicaragua: El sueño de una generación

Nicaragua: El sueño de una generación

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
New Order

New Order

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hey There!

Hey There!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lakeside Suite

Lakeside Suite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry