Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
02
Little

Little

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
12
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Happy New Year

Happy New Year

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The ABC Murders

The ABC Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★
Edit this entry  
30
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Seven Worlds, One Planet

Seven Worlds, One Planet

2019
×
Edit this entry  
09
Our Planet

Our Planet

2019
×
Edit this entry  
09
Point Blank

Point Blank

2019
×
Edit this entry  
09
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
Edit this entry  
09
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
Edit this entry  
09
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
09
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
09
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry