• Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Our Planet

  • Little

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

  • Shazam!

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Triple Frontier

  • Triple Threat

    ★★★

  • Furie

    ★★★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Knock Down the House

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • American Factory

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Polar

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The ABC Murders

    ★★

  • Holmes & Watson

  • Vice

  • The Mule

    ★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mortal Engines

  • Aquaman

    ★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Robin Hood

    ★½

  • Creed II

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★

  • Maniac

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★½

  • Green Book

  • mid90s

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★