• Free Solo

    ★★

  • A Star Is Born

  • An Actor Prepares

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • The Happytime Murders

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Like Father

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • The Death of Superman

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Sharp Objects

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ideal Home

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ★½

  • Tag

    ★★★½

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • The Week Of

    ★★

  • Supercon

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bad Samaritan

    ★★½

  • Super Troopers 2

    ★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Andre the Giant

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Death Wish

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Braven

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★

  • Todd Glass: Act Happy

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Game Changers

    ★★★

  • Juliet, Naked

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity