Sort by

Manny has logged 162 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Break

Break

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
02
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Big

Big

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Escape to Victory

Escape to Victory

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Edit this entry