Sort by

Troy L has logged 65 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Recall

The Recall

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Last Showing

The Last Showing

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Edit this entry  
24
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stung

Stung

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kidnap

Kidnap

2017
×
★½
Edit this entry  
19
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Edit this entry  
18
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★½
Edit this entry  
18
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Making Michael Jackson's Thriller

Making Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paulie

Paulie

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Snake Fist of the Buddhist Dragon

Snake Fist of the Buddhist Dragon

1979
×
★★
Edit this entry  
14
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Axe Murders of Villisca

The Axe Murders of Villisca

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Edit this entry  
11
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★
Edit this entry