• The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Home

  • Super Dark Times

    ★★★★★

  • Face Lift

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Kuso

    ★★

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • Better Watch Out

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • The Bad Batch

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Let Me Make You a Martyr

  • Ghostbusters

    ½

  • Red Christmas

  • Beyond the Gates

  • Raw

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Transfiguration

  • This House Has People in It

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Antibirth

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★

  • Dirty Grandpa

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Southbound

    ★★

  • The Devil's Candy

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★

  • The Visit

    ★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

    ★★

  • Visitor Information

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Smiling Man

  • Inside Out

    ★★★

  • Green Room

    ★★★

  • Too Cool for School

  • Krisha

    ★★★

  • The Invitation

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★★

  • A Merry Friggin' Christmas

    ★★★

  • Last Shift

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★★

  • He Took His Skin Off for Me

  • Cooties

    ★★

  • Why Horror?

    ★★

  • D Is for Deloused

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Tusk

    ★★

  • Spring

    ★★★★

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • The World of Kanako

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★★★★

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

  • Witches Brew

  • Her

    ★★★

  • Coherence

  • Enemy

    ★★★★