• Under the Skin

    ★★★★★

  • From One Second to the Next

    ★★

  • The Frozen Ground

    ★★

  • Only God Forgives

    ★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • V/H/S/2

  • Gallowwalkers

  • Would You Rather

    ★★★★

  • The Battery

    ★★★★★

  • The ABCs of Death

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Toad Road

    ★★★

  • Into the Abyss

    ★★

  • Manborg

    ½

  • Sunny Boy

  • Our Idiot Brother

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Bobby Yeah

  • Drive

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Winnie the Pooh

    ★★★½

  • Take Shelter

    ★★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

  • I Am Your Grandma

  • Rare Exports: A Christmas Tale

  • Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

    ★★★★★

  • Mystery of the Seeing Hand and Golden Sphere

  • Cave of Forgotten Dreams

    ★★

  • Black Swan

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★½

  • Oddsac

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • She's Out of My League

  • Triangle

    ★★

  • The Time Traveler's Wife

  • Antichrist

    ★★★½

  • Dogtooth

    ★★½

  • He's Just Not That Into You

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★★½

  • Four Christmases

    ★★

  • Deadgirl

    ★★

  • Martyrs

    ★★★★

  • Crooked Rot

  • Lake Mungo

  • The Happening

  • Slumdog Millionaire

  • Psychedelic Death Vomit

  • CHAINSAW MAID

  • Fred Claus

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Timecrimes

    ★★★★★

  • Across the Universe

    ★★★½

  • Gone Baby Gone

    ★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Encounters at the End of the World

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Inside

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • The Poughkeepsie Tapes

    ★★

  • Don't

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Boat

  • Inland Empire

  • Imprint

    ★★★½

  • Doom

  • Kiss Kiss Bang Bang

  • Noroi: The Curse

    ★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Brick

    ★★½

  • Monster Movie