Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackals & Fireflies

Jackals & Fireflies

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rustin

Rustin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crossroads

Crossroads

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Conde

El Conde

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Showgirls

Showgirls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Identity

Identity

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Presence of a Clown

In the Presence of a Clown

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry