• Psycho Goreman

    ★★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • The Pale Door

    ★★★

  • Ten Minutes to Midnight

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Bliss

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • Texas Cotton

  • Butterfly Kisses

    ★★★

  • Head Count

  • Overlord

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Nightmare Cinema

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Slaughter Drive

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Downrange

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • To Hell and Back: The Kane Hodder Story

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Agatha

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★

  • Paterson

    ★★½