LoFiHorrorGuy has logged 81 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slaughter Drive

Slaughter Drive

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evictors

The Evictors

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry