Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
½
Edit this entry  
25
Joshua and the Promised Land

Joshua and the Promised Land

2004
×
½
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Family Camp

Family Camp

2022
×
Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
½
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dog

Dog

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
29
The King's Daughter

The King's Daughter

2022
×
Edit this entry  
29
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The 355

The 355

2022
×
Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry