Glenn has logged 126 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry