Sort by

Glenn has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry