Sort by
  • Evil Dead Rise

    ★★★★★

  • I Used to Be Funny

    ★★★★

  • The Wrath of Becky

  • Violent Night

  • Talk to Me

  • Slayers

    ½

  • Snatched

  • Ticks

  • The Five Fingers of a Dog

  • Queer for Fear: The History of Queer Horror

  • Hellraiser

  • The Munsters

  • 100 Best Kills: Texas Birth Control, Dick Destruction

  • Patton Oswalt: We All Scream

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ½

  • Wendell & Wild

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Pearl

  • Bones and All

  • Barbarian

  • Bad Girl Boogey

  • Prey

  • Skinamarink

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

  • Digest

  • Thor: Love and Thunder

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Swallowed

  • Fire Island

    ★★★★

  • Night Caller

  • The Yellow Wallpaper

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • THEYSUCK

  • From One Source Which All Things Depend

    ★★★★

  • Bros Before

    ★★★★

  • The Northman

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Cold Wind Blowing

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★★★

  • The Lost City

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Studio 666

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • I Want You Back

  • Fresh

  • Moses Storm: Trash White

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Love You Forever

    ★★★★★

  • The King's Man

  • A Castle for Christmas

    ★★★★

  • Black Friday

  • One December Night

  • 13 Fanboy

  • Appendage

  • Pennywise: The Story of IT

  • Encanto

  • So Vam

  • The New Nanny

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • There's Someone Inside Your House

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

  • The Power of the Dog