ashley has logged 51 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Real Boy

Real Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paternity Leave

Paternity Leave

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pierrot Lunaire

Pierrot Lunaire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
52 Tuesdays

52 Tuesdays

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Romeos

Romeos

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Cold Moon

Cold Moon

2016
×
Edit this entry  
23
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Itty Bitty Titty Committee

Itty Bitty Titty Committee

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Trench 11

Trench 11

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Edit this entry  
19
Southern Comfort

Southern Comfort

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
By Hook or by Crook

By Hook or by Crook

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★
Edit this entry  
16
You Don't Know Dick: Courageous Hearts of Transsexual Men

You Don't Know Dick: Courageous Hearts of Transsexual Men

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Man Like Eva

A Man Like Eva

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Magician

The Magician

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Song to Remember

A Song to Remember

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
She Loves Me Not

She Loves Me Not

1934
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Girls Will Be Boys

Girls Will Be Boys

1934
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Me Facing Life: Cyntoia's Story

Me Facing Life: Cyntoia's Story

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wild Boys of the Road

Wild Boys of the Road

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beggars of Life

Beggars of Life

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Almost a Lady

Almost a Lady

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hoodlum

The Hoodlum

1919
×
★★
Read the review Edit this entry