Logan has logged 46 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Equals

Equals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Think About This

Think About This

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grand-Daddy Day Care

Grand-Daddy Day Care

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Colours

Colours

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casque

Casque

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry