logey_b has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry