• The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Techno, Mama

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Hinterland

    ★★★★

  • The Right Words

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Femme

    ★★★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Wildfire

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Herself

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Be Still My Beating Heart

    ★★★½

  • Our Ladies

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Western Stars

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★★½

  • Best Before Death

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The El Duce Tapes

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★½

  • Judy & Punch

    ★★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★★

  • Beats

    ★★★★½

  • Serenity

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Freaks

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★★★★