Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
31
López

López

2021
×
Edit this entry  
20
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Tour Is Not On Fire

The Amazing Tour Is Not On Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Edit this entry  
19
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read prior review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Edit this entry  
23
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
10
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beanpole

Beanpole

2019
×
Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peron Perón, el general de derecha a izquierda

Peron Perón, el general de derecha a izquierda

2015
×
Edit this entry  
23
Eva de la argentina

Eva de la argentina

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry