cami has logged 34 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Edit this entry  
12
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Truth

Truth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry