Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Boston Strangler

    ★★★

  • The Strays

  • Maybe I Do

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Paradise Highway

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★½

  • Yara

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Red Dot

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Verlust

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Executive Order

    ★★★½

  • Por Que Você Não Chora?

    ★½

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★

  • Hillary

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • A Fall from Grace

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Countdown

  • Knives Out

    ★★★½

  • Military Wives

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • The Silence

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Who You Think I Am

    ★★★★