Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Mekong Hotel

Mekong Hotel

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
27
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Mr. Blunden

The Amazing Mr. Blunden

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iguana

Iguana

1988
×
Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zone

Zone

1995
×
Edit this entry  
09
The Demons of Dorothy

The Demons of Dorothy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Trinkets and Dark Thoughts

Trinkets and Dark Thoughts

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Your Young Years Will Dry Your Tears

Your Young Years Will Dry Your Tears

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Take Me

Take Me

2021
×
Edit this entry  
07
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Séance

Séance

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sundial

Sundial

1992
×
Edit this entry  
02
Azor

Azor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry