Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Incantation

    ½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Unholy

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • His House

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Silence of the Marsh

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Ema

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Us

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Apostle

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★