Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Incantation

Incantation

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skins

Skins

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Edit this entry  
13
Thesis

Thesis

1996
×
★★
Edit this entry  
23
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry