Sort by

doris has logged 12 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry