Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby: Get That Baby!

The Boss Baby: Get That Baby!

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underworld

Underworld

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
SCP-096

SCP-096

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
SCP: Site 22

SCP: Site 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dismissed

Dismissed

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry