London has logged 253 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Red Pill

The Red Pill

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Spiral

Spiral

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godspell

Godspell

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday

Friday

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
Read the review Edit this entry  
06
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Animal World

Animal World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alice

Alice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Finding Fukue

Finding Fukue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry