Sort by

London has logged 67 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereafter

Hereafter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The High

The High

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Band Battle

Band Battle

×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Lover

Lover

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Signal

The Signal

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sweat

Sweat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Art and Craft

Art and Craft

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perfect Fishplate

The Perfect Fishplate

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Basement

The Basement

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Bucks: The Press Your Luck Scandal

Big Bucks: The Press Your Luck Scandal

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jim Gaffigan: King Baby

Jim Gaffigan: King Baby

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inkheart

Inkheart

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suffer the Little Children

Suffer the Little Children

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jim Gaffigan: Obsessed

Jim Gaffigan: Obsessed

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speaking Truth To Power- Investigating The Illegal U.S. Military Occupation Of The Hawaiian Islands

Speaking Truth To Power- Investigating The Illegal U.S. Military Occupation Of The Hawaiian Islands

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Beyond Paradise

Beyond Paradise

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry