Sort by

London has logged 83 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pierre and Sonny Jim

Pierre and Sonny Jim

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Them

Them

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tragedy in a Temporary Town

Tragedy in a Temporary Town

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
After Before

After Before

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry