• Squid Game

    ★★★½

  • Se Escapa el Gas

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Tell Me When

  • Rose Island

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • New Order

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Mandibles

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

    ½

  • Voyage Au Bout De La Nuit

    ★★★★★

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Pacto de Fuga

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Man Without Gravity

    ★★

  • El viaje espacial

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Burn

    ★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Heroic Losers

    ★★½

  • Hair Love

  • Nimic

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chicuarotes

    ★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • For Sama