Sort by

lookitsline has logged 30 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read prior review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robots

Robots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
03
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry