• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Decline

    ★★★½

  • Goddess of the Fireflies

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Do Not Split

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★★

  • Thanks for Everything

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Antigone

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Compulsive Liar

    ★★★½

  • A Brother’s Love

    ★★★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★