• The Green Knight

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Skater Girl

    ½

  • Awake

    ½

  • The Woman in the Window

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

  • Extra Footage

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • A Chocolate Tale

  • The Book of Sun

  • The Old Guard

    ½

  • The 8th Day of the Week

  • Greyhound

  • Capone

    ½

  • Old Kids

  • Extraction

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • A Fall from Grace

    ½

  • Crazy Samurai Musashi

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Anima

  • Midsommar

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Men in Black: International

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • First Love

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • عقلي

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★