• The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★

  • A Hero

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • How to Become a Tyrant

    ★★★½

  • Dynamite

    ½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Nobody

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Trump vs the Illuminati

  • Another Round

  • Careless Crime

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

  • White Noise

    ★★½

  • Motreb

    ½

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • Skin

    ★★★

  • Butterfly Stroke

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Coup 53

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • We Are All Together

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Samurai In Berlin

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Numbness

    ★★

  • Rahman 1400

    ★½

  • The Messenger

    ★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • Long Shot

  • Total Dhamaal

    ★★★

  • Mr. Jones

    ★★★

  • Midday Event: Trace of Blood

  • The Warden

    ★★★★

  • Just 6.5

    ★★★

  • Queen of Hearts

    ★★½

  • Murphy's Law

  • 122

    ★★★

  • Vice

  • Instant Family

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½