Sort by

SCHIZO BAILEY, FBI has logged 359 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
W.

W.

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Denial

Denial

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fire People

The Fire People

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Fear Itself

Fear Itself

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Equity

Equity

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Morgan

Morgan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry