LordChiquita has logged 171 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Egg

The Egg

2019
×
Edit this entry  
03
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Full Force

Full Force

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry