• Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Bright

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • El Camino Christmas

    ★★½

  • Boar

    ★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★

  • Justice League

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Beyond Skyline

    ★★

  • Wheelman

    ★★★

  • A Crimson Man

    ★★½

  • Dead Body

    ★★½

  • Belzebuth

    ★★½

  • Geostorm

    ★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Trench 11

    ★★½

  • Dementia 13

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • 1922

    ★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★

  • Hagazussa

    ★★★

  • The Houses October Built 2

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★

  • Housewife

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • The Vault

    ★★

  • Temple

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • To Hell and Back: The Kane Hodder Story

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★½

  • Victor Crowley

    ★★½

  • The Hatred

    ★★

  • Hooker with a Hacksaw

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Black Butterfly

    ★★½

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • Good Time

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Still/Born

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • After Porn Ends 2

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Life

    ★★★½