• It Comes at Night

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • After Porn Ends 2

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Game of Death

    ★★★½

  • Mayhem

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Rings

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • XX

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Kuso

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • The Bye Bye Man

    ★★½

  • Monster Trucks

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Spectral

    ★★★½

  • Consommé

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Nosedive

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Psychotic

  • Terrifier

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • The Stakelander

    ★★½

  • Split

    ★★★★

  • Another WolfCop

    ★★★

  • Phantasm: Ravager

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★★

  • Sweet, Sweet Lonely Girl

    ★★★

  • The Void

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Without Name

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★½

  • ARQ

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Morgan

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Chamber

    ★★

  • From a House on Willow Street

    ★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Rampage: President Down

  • Blair Witch

    ★★

  • Let Me Make You a Martyr

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • A Dark Song

    ★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • The Shallows

    ★★½

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • Cell

    ★★

  • Officer Downe

    ★★½

  • Beyond the Gates

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★½