Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Grandmother

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Call

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Stargirl

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★