Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
lorenarizk

lorenarizk

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for lorenarizk
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • lorenarizk’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Puss in Boots: The Last Wish

    Puss in Boots: The Last Wish 2022

    ★★★★★ Watched 18 Jan 2023

    mi gente latino

  • Stargirl

    Stargirl 2020

    ★★★ Added

    te manic pixie dream girl strikes back

  • Persepolis

    Persepolis 2007

    ★★★★★ Watched 29 Feb 2020

    that was too personal

  • Interview with the Vampire

    Interview with the Vampire 1994

    ★★★★ Rewatched 24 Feb 2020

    two of my favorite things: vampires and gays

    also lestat literally said eat the 18th century richs!

  • Lovesong

    Lovesong 2016

    ★★★★★ Watched 17 Dec 2019

    yes I like to suffer yes I like to cry

  • Heavenly Creatures

    Heavenly Creatures 1994

    ★★★ Watched 03 Dec 2019

    just two gays doin crime

  • Climax

    Climax 2018

    ★★★ Watched 30 Mar 2019

    i've been dancing all day since i watched this film

  • Blindspotting

    Blindspotting 2018

    ★★★★★ Watched 07 Mar 2019

    when you look at me now, do you always see the fight first?

  • The Favourite

    The Favourite 2018

    ★★★★ Watched 18 Mar 2019

    conclusion: woman scare me

  • The Miseducation of Cameron Post

    The Miseducation of Cameron Post 2018

    ★★★ Watched 21 Feb 2019

    no me agrada chloe grace moretz

  • Captain America: The Winter Soldier

    Captain America: The Winter Soldier 2014

    ★★★★ Rewatched 08 Jan 2019

    wow this is the only movie of the mcu

  • Cold War

    Cold War 2018

    ★★★★ Watched 16 Dec 2018

    why am i crying

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.