Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Incantation

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • 12 Mighty Orphans

  • In the Heights

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Oh Mercy

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Port Authority

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • I Am Mother

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★

  • The Perfection

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½