daisy has logged 31 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saved!

Saved!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Day

One Day

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raising the Bar

Raising the Bar

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry